Menu

Vår historia började år 1997  


Internet hade precis blivit utsett till Årets Julklapp, de första bloggarna poppade upp online och det klassiska svenska tv-programmet Sajber sändes för första gången. Webben var ny och spännande och vi såg oändliga möjligheter. Framför allt såg vi behovet av en lokal webb- och IT-byrå som kunde ta företag i handen och leda dem genom genom allt detta nya.

Sagt och gjort. Vi grundade 100 Procent Media i Sandviken AB. Sedan dess har vi överlevt den ökända IT-bubblan, hängt med i de snabba svängarna online, vuxit i teamet och blivit ännu bättre på det vi gör. Vi har gått från att bygga hemsidor till att bli en komplett framgångspartner för våra kunder. Och vi tycker fortfarande att webb, IT och kommunikation är det roligaste som finns. Som byrå är det lätt att ryckas med i tekniknörderi och säljsnack, men för oss kommer kundrelationen alltid först. Vi vet hur överväldigande, förvirrande och stundtals krångligt det här med IT och marknadsföring kan vara, och vi vill att våra kunder ska känna sig trygga hos oss. Vi jobbar med både stora och små företag, och lägger ner lika mycket själ i stora som små projekt. Hos oss får du inte bara tjugo års erfarenhet och strålande resultat, du får ett gäng vänner du kan lita på i vått och torrt.

Så jobbar vi

När du kommer till oss har du troligtvis ett konkret problem som du behöver lösa, eller ett specifikt mål i sikte. Kanske behöver du ge din hemsida en rejäl makeover, eller förnya ditt företags kommunikation eller varumärke. Det fixar vi såklart.

Men det kan också vara så att du behöver hjälp att reda ut din strategi och prioritera dina mål. Då hjälper vi dig vrida och vända på problemet, se fler möjligheter och fokusera på rätt saker, så att du kan nå dina mål snabbare. Det som utmärker oss mest är vår generositet och personliga framtoning. Vi tror att framgång nås bäst genom långsiktiga och nära relationer. Därför levererar vi inte bara inte en färdig produkt, vi bjuder på mycket kunskap, idéer och stöd. Så att du kan bli mer självsäker i din roll som beställare. Och så att vi kan växa tillsammans!

 

Medarbetare 


 

 

Hasse Andersson

VD/Foto/Sälj
026-25 55 00, 070-288 12 10
hasse@100procent.com

 

Sandra Löthman

Webbmaster/Support
026-25 55 00, 070-369 27 05
sandra.lothman@100procent.com

 

Peter Liljeberg

IT-support/Drift
026-25 55 00, 070-281 05 07
peter@100procent.com

Patrik Lönnemyr

Sälj/Certifierad för Google AdWords

patrik@100procent.com

Ella Lind

Art Director
026-25 55 00, 070-399 83 84
ella@100procent.com

Tina Gustafsson

Grafisk form (Mammaledig)

tina@100procent.com

Åsa Backman

Copy/Projektledning
070-234 64 95
asa@100procent.com

Malcolm Noble

Film
026-25 55 00
malcolm@100procent.com

Joakim Wenngren

IT-chef
026-25 55 00
joakim@100procent.com 

Mattias Eriksson

IT-support/Drift
026-25 55 00
mattias@100procent.com

Johan Olsson

Programmering
026-25 55 00
johan@100procent.com 

Patrick Andersson

Programmering
026-25 55 00
patrick.andersson@100procent.com

Veronica Sroka

Grafisk form
026-25 55 00
veronica@100procent.com

David Eriksson-Wigg

Sökmotoroptimering
026-25 55 00
david@100procent.com

Lasse Edsvik

Programmering
026-25 55 00
lasse@100procent.com

Hör av dig!

Din marknadsföring förtjänar vår hundraprocentiga kärlek.
Vi pratar gärna mer om hur vi kan hjälpa dig nå dina mål. Så vad säger du, ska vi ses på en första dejt?